top of page
Cholesterol.png
Fytosterol .png

Cholesterol 

Cholesterol je lipid, který hraje v našem těle několik rolí, jako je produkce hormonů, trávení, opravy buněk a mnoho dalších. Ovšem vysoká hladina cholesterolu v našem těle je rizikovým ukazatelem kardiovaskulárního onemocnění. LDL cholesterol (známý jako "špatný cholesterol") se hromadí v tepnách, zatímco HDL cholesterol (známý jako "dobrý cholesterol") eliminuje přebytečný cholesterol. Triglyceridy jsou typem tuku, který se hromadí v těle, když je přijímán trvalý přebytek kalorií a jsou transportovány LDL cholesterolem. 

LDL Cholesterol

LDL = Low Density Lipoproteins, neboli lipoproteiny s nízkou hustotou. Běžně se mu říká "špatný" cholesterol, protože vysoká hodnota LDL cholesterolu je spojena s akumulací cholesterolu v krevní plazmě a postupem času se ukládá ve stěně tepen, což způsobuje riziko aterosklerózy. 

HDL Cholesterol 

HDL = High Density Lipoproteins, neboli lipoproteiny s vysokou hustotou. Běžně se mu říká "dobrý" cholesterol, protože HDL může odstraňovat cholesterol z tepen a transportovat jej zpět do jater k jeho vylučování. 

Proč je špatné mít vysokou hladinu cholesterolu?

Vysoká hladina cholesterolu v krvi může vytvářet usazeniny, které se hromadí ve stěnách tepen a způsobují jejich zúžení v procesu zvaném ateroskleróza, která způsobuje kardiovaskulární onemocnění. V dnešní době je vysoký cholesterol stále častějším a častějším problémem. 

Cholesterol

Fytosteroly

Fytosteroly jsou přírodní látky přítomné v potravinách, jako je ovoce a zelenina, u nichž bylo prokázáno, že inhibují vstřebávání cholesterolu v těle. 

Jak fytosteroly působí v organismu?

Díky své struktuře blízké cholesterolu fytosteroly významně snižují jeho vstřebávání, tím přispívají k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi. (Více informací)

Fytosteroly
Cardiosmile_caja-ingles.png

Cardiosmile obsahuje 2 gramy rostlinných sterolů v jedné denní dávce. Díky tomu efektivně působí na snižování vysoké hladiny cholesterolu ve vašem těle. 

Zlepšení můžete pozorovat již za 28 dní! 

bottom of page